ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ СВІП-ГЕНЕРАТОРА НА ОСНОВІ ЗІГ-РЕЗОНАТОРА

Автор(и)

  • С. П. Кононов Вінницький національний технічний університет
  • О. Б. Білик Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/1997-9266-2019-145-4-124-131

Ключові слова:

частотна характеристика, панорамний прилад, свіп-генератор, ЗІГ-резонатор, частотний перетворювач, автогенератор, змішувач, опорний генератор, мікроконтролер, код керування

Анотація

Підвищення точності вимірювання частотних характеристик електронних пристроїв та ліній зв’язку є актуальною задачею. З метою її розв’язання для панорамних приладів надвисокочастотного діапазону розробляються свіп-генератори на основі ЗІГ-резонатора з покращеними метрологічними характеристиками.

В статті розглянуто новий підхід до створення свіп-генератора. Автогенератор на ЗІГ-резонаторі не охоплено зв’язками зворотного регулювання, а схему доповнено частотним перетворювачем з опорними генераторами. В результаті, компенсується похибка встановлення частоти свіп-генератора, що викликана нестабільністю параметрів ЗІГ-резонатора. Крім цього, вихідна напруга автогенератора має мінімальний рівень фазового шуму.

Запропоновано частотний перетворювач з діапазонним опорним генератором, частотний перетворювач на основі квадратора та частотний перетворювач свіп-генератора в режимі зупинки хитання. Пояснено принцип їх роботи, наведені часові сигналограми та розрахункові вирази.

У свіп-генераторі з частотним перетворювачем,що містить діапазонний опорний генератор, додатково можливо, крім координатних міток на екрані монітора, формувати вимірювальну мітку з будь-якою частотою. Висока лінійність залежності частоти генерації ЗІГ-резонатора від струму керування дозволяє, використавши кусково-лінійну апроксимацію, отримувати інформацію про частоту в точці розташування курсора на екрані монітора.

Частотні перетворювачі на основі квадратора встановлюють у свіп-генератори, які працюють в режимах лінійної та нелінійної зміни частоти. Схему частотного перетворювача свіп-генератора в режимі зупинки хитання також побудовано на основі квадратора.

Мікроконтролером свіп-генератора із запропонованими перетворювачами частоти, корегується цифровий код керування автогенератором. Як наслідок, зростає точність визначення частоти, тобто зменшується похибка виміру різних частотних характеристик пристроїв та ліній зв’язку.

Біографії авторів

С. П. Кононов, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент кафедри телекомунікаційних систем та телебачення

О. Б. Білик, Вінницький національний технічний університет

 аспірант кафедри телекомунікаційних систем та телебачення

Посилання

Н. П. Кандырин, «ГУН или ЖИГ? Выбор генераторов при проектировании СВЧ синтезаторов с ФАПЧ,» Системи обробки інформації, № 8 (133), с. 25-30, 2015.

В. Кувшинов, и А. Майстренко, «ЖИГ генераторы и синтезаторы частот компании Micro Lambda Wireless,» Компоненты и технологи, № 9, с. 34-38, 2015.

С. П. Кононов, та В. Д. Росохай, «Вимірювання частоти міток у пристроях на основі свіп-генератора,» Наукові праці ВНТУ, № 4, c. 1-9, 2010. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://praci.vntu.edu.ua/index.php/praci/issue/archive. Дата звернення: Трав. 20, 2019.

С. П. Кононов, та М. А. Григоренко, «Вимірювач частоти свіп-генератора,» Патент України G01R 23/00. № 120287 МПК(2017), 25.10.2017.

С. П. Кононов, та А. А. Негур, «Вимірювач частоти свіп-генератора,» Патент України G01R 23/00. № 132987 МПК(2018), 25.03.2019.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 160

Опубліковано

2019-08-30

Як цитувати

[1]
С. П. Кононов і О. Б. Білик, «ЧАСТОТНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ СВІП-ГЕНЕРАТОРА НА ОСНОВІ ЗІГ-РЕЗОНАТОРА», Вісник ВПІ, вип. 4, с. 124–131, Серп. 2019.

Номер

Розділ

Радіоелектроніка та радіоелектронне апаратобудування

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.