ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ ПАЛИВНИХ БРИКЕТІВ З ДЕРЕВИННОЇ СИРОВИНИ

  • В. П. Пурдик Вінницький національний технічний університет
  • Н. А. Возній Вінницький національний технічний університет
Ключові слова: паливні брикети, густина, тиск, розмір фракції, пресування, вид сировини

Анотація

Запропоновано методику та комплекс обладнання для експериментального визначення характеристик процесу пресування у виробництві паливних брикетів. Розглянуто конструкцію спеціального стенда з гідравлічним приводом, до складу якого входять: оснащення типу пари «пуансон–матриця» для пресування в брикети відходів деревообробної галузі; реєстраційно-вимірювальна система на основі аналого-цифрового адаптера та комп’ютера, а також вимірювальні засоби для високоточного контролю маси та об’єму вихідної дози деревинної сировини та готового зразка брикету після процесу пресування. Під час проведення експериментальних досліджень реєструвались, в динамічному режимі: тиск в робочій порожнині мультипликаторного гідроциліндра, який визначав рівень тиску пресування, переміщення штока гідроциліндра та швидкість процесу пресування. В результаті цих досліджень отримані залежності густини, як основного показника якості, аналога паливного брикету, від тиску пресування, величини фракції та породи деревинних відходів як сировини, а також від направленості процесу пресування. Встановлено, що найвагомішим фактором у забезпеченні ефективності процесу виготовлення паливних брикетів є тиск пресування, з підвищенням якого суттєво поліпшуються показники якості ущільненого брикету.Також позитивно на густину брикету впливає послідовне застосування різних напрямків пресування. Збільшення розміру фракції вихідної сировини негативно впливає на показник ущільнення брикету. Підвищення швидкості пресування також має негативний вплив на процес ущільнення. Незначною мірою на процес ущільнення впливає порода деревини, хоча встановлено, що відходи деревообробки хвойних порід дещо краще піддаються пресуванню, ніж аналогічна сировина листяних порід. Отримані експериментальні залежності пропонується використовувати під час проектування обладнання для виробництва паливних брикетів.

З урахуванням отриманих результатів на кафедрі технологій та автоматизації машинобудування Вінницького національного технічного університету розроблений та виготовлений дослідний зразок автоматизованого гідравлічного преса для виробництва паливних брикетів з деревинної сировини.

Біографії авторів

В. П. Пурдик, Вінницький національний технічний університет

канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри технологій та автоматизації машинобудування

Н. А. Возній, Вінницький національний технічний університет

аспірантка кафедри технологій та автоматизації машинобудування

Посилання

В. І. Савуляк, О. В. Березюк, В. П. Пурдик, та С. П. Білошицький, «Експериментальне визначення необхідних умов і параметрів процесу та приводу пресування паливних брикетів з відходів деревини,» Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 5. с. 96-99, 2010.

В. П. Пурдик, «Обгрунтування основних експлуатаційних параметрів обладнання для виробництва паливних брикетів. Тези доповідей,» на 12-му Міжнародному симпозіумі українських інженерів-механіків у Львові. Львів: 28-29 травня 2015. с. 73-74.

И. А. Немировский, Расчет гидроприводов технологических машин. Киев: Техника, 1992. 181 с.

Опубліковано
2018-11-09
Як цитувати
[1]
В. Пурдик і Н. Возній, ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ ПРЕСУВАННЯ ПАЛИВНИХ БРИКЕТІВ З ДЕРЕВИННОЇ СИРОВИНИ, Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 5, с. 92-97, Лис 2018.
Номер
Розділ
Машинобудування і транспорт