СИСТЕМА АКТИВНОГО ВІБРОЗАХИСТУ НА ОСНОВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПІДВІСУ

Автор(и)

  • В. І. Теряєв Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»

Ключові слова:

електромагнітний підвіс, автоматичне керування, стабілізація положення, активний віброзахист, дослідження, технічна реалізація

Анотація

Розглянуто актуальну для приладобудування і транспорту проблему стабілізації положення в просторі та віброзахисту обладнання, приладів і людей під час керування мобільними об’єктами (наземний транспорт, в тому числі автомобілі, транспорт з «магнітною левітацією», кораблі, підводні човни, аерокосмічні літальні апарати) в умовах дії координатних і зовнішніх збурень. Теоретично показана можливість активного віброзахисту об’єктів в просторі на основі використання електромагнітної підвіски. Розроблено принципи технічної реалізації системи активного віброзахисту. Її працездатність підтверджена моделюванням.

Активний віброзахист здійснюється шляхом компенсації дії зовнішніх і координатних збурень за рахунок створення електромагнітом додаткової складової сили, що діє проти цих збурень за принципом комбінованого керування. Компенсувальний зв'язок за збуренням реалізовано на основі акселерометра. Ефективність зворотного зв’язку за збуренням підтверджується результатами моделювання динамічних режимів відпрацювання завдання за положенням об'єкта керування і порівняльним аналізом впливу координатних збурень на якість перехідних процесів. Також проаналізовані демпфувальні властивості електромагнітної підвіски, ефективність використання компенсувального зв'язку з використанням акселерометра.

Запропоноване рішення не викликає труднощів в технічній реалізації і дозволяє поліпшити точність, швидкодію і чутливість електромагнітної підвіски. Комбінація функцій електромагнітної підвіски і активного віброзахисту в одному комплексі забезпечує формування інваріантних характеристик, вирішує проблему створення безконтактної системи управління позиціонуванням об’єкта в просторі.

Розглянуто теоретичні основи побудови систем активного віброзахисту об’єктів в просторі на основі використання електромагнітного підвісу, запропоновані принципи технічної реалізації.

Біографія автора

В. І. Теряєв, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»

канд. техн. наук, доцент кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу

Посилання

В. І. Теряєв, «Стабілізація системи електромагнітного підвішування з використанням акселерометра,» Електромеханічні і енергозберігаючі системи, Щоквартальний науково-виробничий журнал, вип. 4/2014 (28), с. 71-78, 2014.

В. І. Теряєв, «Система стабілізації положення та активного віброзахисту об'єкту у просторі на основі електромагнітного підвісу,» Патент 120636 Україна, № u201705289; заявл. 30.05.2017; опубл. 10.11.2017, Бюл. № 21.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 123

Опубліковано

2018-04-27

Як цитувати

[1]
В. І. Теряєв, «СИСТЕМА АКТИВНОГО ВІБРОЗАХИСТУ НА ОСНОВІ ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПІДВІСУ», Вісник ВПІ, вип. 2, с. 33–37, Квіт. 2018.

Номер

Розділ

Енергетика та електротехніка

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.