АНАЛІЗ КОМПОНЕНТНО-ОРІЄНТОВАНИХ МЕТОДІВ РОЗРОБКИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ЕЛЕКТРОННОГО БІЗНЕСУ

  • О. Ю. Чередніченко Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  • Ю. М. Гонтар Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  • О. В. Іващенко Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  • М. А. Вовк Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
Ключові слова: омпонентно-орієнтована розробка, інженерія електронного бізнесу, компонент, критерії оцінки, моделювання

Анотація

Компонентно-орієнтована розробка — це шлях до розробки програмного забезпечення, де переваги повторного використання мають велике значення. Швидка адаптація до змін на ринку має вирішальне значення для електронного бізнесу. А компонентно-орієнтована розробка здатна забезпечити швидкий термін реалізації, гнучкість та масштабованість. З точки зору придатності до використання в контексті інженерії електронного бізнесу розглянуто п’ять популярних методів: CADA, Catalysis, Comet, Rational Unified Process і Select Perspective. Для кожного із зазначених методів досліджено поняття, процедури, методи та рівень інструментальної підтримки. Оцінка проводиться на основі схеми для розробки електронного бізнесу та переліку об’єктивних критеріїв: передумови походження, використання методології, функціональна підтримка процесу, повторне використання, використання сучасних технік моделювання, інструментальна підтримка, платформа впровадження.

Щодо процесу підтримки Select Perspective пропонує дуже строгий процес з чіткими результатами та діями. Catalysis обмежується прикладами того, як використовувати метод у деяких конкретних ситуаціях. CADA, COMET, і RUP — пропонують щось середнє між цими крайнощами. Відносно повторного використання Select Perspective є найпривабливішим методом з точки зору наявності компонентного менеджера, механізму зберігання та пошуку компонентів, а решта досліджуваних методик покладаються на досвід розробників у пошуку компонентів. CADA, Catalysis, Comet не забезпечують спеціальну підтримку інструментів, але це стосується стандартних UML-інструментів, лише Select Perspective та Rational Unified Process, що походять від промислових методів, забезпечують велику інструментальну підтримку. Усі методи залежать від платформи. Встановлено, що основні елементи компонентно-орієнтованої розробки, компоненти та повторне використання наразі ще не зрілі, а діапазон інструментів для компонентно-орієнтованої розробки недостатній. Всі розглянуті методи акцентують увагу на окремих аспектах компонентно-орієнтованої розробки, але поки що жоден з них не пропонує повного вирішення.

Біографії авторів

О. Ю. Чередніченко, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри програмної інженерії та інформаційних технологій управління

Ю. М. Гонтар, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

аспірант кафедри програмної інженерії та інформаційних технологій управління

О. В. Іващенко, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

 інженер кафедри програмної інженерії та інформаційних технологій управління

М. А. Вовк, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

канд. екон. наук, доцент, доцент кафедри програмної інженерії та інформаційних технологій управління

Переглядів анотації: 173 Завантажень PDF: 216
Опубліковано
2018-04-27
Як цитувати
[1]
О. Чередніченко, Ю. Гонтар, О. Іващенко, і М. Вовк, АНАЛІЗ КОМПОНЕНТНО-ОРІЄНТОВАНИХ МЕТОДІВ РОЗРОБКИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЛЯ ЕЛЕКТРОННОГО БІЗНЕСУ, Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 2, с. 80-88, Квіт 2018.
Номер
Розділ
Інформаційні технології та комп'ютерна техніка

Завантаження

Данные скачивания пока не доступны.