ВИБІР СИСТЕМИ ЖИВЛЕННЯ НИЗЬКОВОЛЬТНИХ ОДНОФАЗНИХ ЕЛЕКТРОПРИЙМАЧІВ ПОВІТРЯНИХ ЛІНІЙ НАПРУГОЮ 220/380 В
DOI:
https://doi.org/10.31649/1997-9266-2021-155-2-45-53Ключові слова:
повітряна лінія, однофазна, двофазна, система живлення, однофазний електроприймач, гранична довжина повітряних лінійАнотація
Двофазні трипровідні та однофазні двопровідні відгалуження від магістральних трифазних ліній є невід’ємними складовими трифазних чотирипровідних систем. Тому метою цієї роботи є вибір оптимальної системи живлення однофазних електроприймачів залежно від їх потужності та довжини відгалуження. Проведено порівняння одно-, дво- і трифазної систем живлення однофазних електроприймачів та отримані аналітичні вирази для визначення втрат потужності, втрати фазної напруги й перерізу проводів за допустимою втратою напруги за однакової сумарної активної потужності навантаження та рівномірного її розподілу між фазами. На підставі отриманих виразів проаналізовано, як змінюються сумарні втрати потужності, втрата напруги у фазних і нульовому проводах за різних систем живлення. При переході від трифазної чотирипровідної системи живлення однофазних електроприймачів до однофазної двопровідної чи двофазної трипровідної системи за однакової сумарної потужності навантаження та рівномірного навантаженням фаз з перерізами проводів, вибраних за допустимою втратою напруги, втрати потужності та втрата фазної напруги в лінійних відгалуженнях залишаються незмінними у зв’язку з відповідним зменшенням їх активних опорів. Показано, що інколи застосування однофазних та двофазних відгалужень дає економію провідникових матеріалів порівняно з трифазним лінійним відгалуженням, переріз проводів якого є завищеним через необхідність забезпечення умови механічної міцності. Розраховано залежності граничної довжини від активної потужності навантаження трифазних і однофазних повітряних ізольованих ліній, які відповідають допустимій втраті напруги. Показано, що гранична довжина трифазних лінійних відгалужень значно перевищує граничні довжини однофазних і двофазних відгалужень за однакової потужності навантаження. Остаточний варіант системи живлення потрібно вибирати на підставі техніко-економічного розрахунку залежно від потужності навантаження, довжини лінії та допустимої втрати напруги.
Посилання
Міненерговугілля України. Правила улаштування електроустановок: 6-те вид., перероблене та доповнене. Київ, Україна, 2017, 617 с.
А. А. Глазунов, и А. А. Глазунов, Электрические системы и сети, учеб. пос. Москва: ГЭИ, 1960, 368 с.
И. А. Будзко, Электрические сети, 3-е изд., переработанное и дополненное. Москва: Колос, 1967, 328 с.
Л. И. Петренко, Электрические сети и системы. Киев: Вища школа, 1981, 320 с.
В. М. Блок, Электрические сети и системы. Москва: Высшая школа, 1986, 432 с.
S. Leschenko, “Single-phase loads distribution in a three-phase low-voltage network,” in 11th International Conference on Electrical Power Quality and Utilisation, Lisbon, 2011, pp. 1-5. https://doi.org/10.1109/EPQU.2011.6128935.
J. Cristina Oliveira Fandi, J. Rubens Macedo, I. Nogueira Gondim, J. Carlos Oliveira and G. Caixeta Guimaraes, “Two-Wire Distribution System for Power Supply to Three-Phase Rural Facilities,” in IEEE Latin America Transactions, vol. 12, no. 2, pp. 182-189, March 2014, https://doi.org/10.1109/TLA.2014.6749536 .
J. Nuno Fidalgo, C. Moreira and R. Cavalheiro, “Impact of Load Unbalance on Low Voltage Network Losses,” in 2019 IEEE Milan PowerTech, Milan, Italy, 2019, pp. 1-5, https://doi.org/10.1109/PTC.2019.8810710 .
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 181
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, оскільки це сприяє продуктивним обмінам, а також швидшому і ширшому цитуванню опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).