ДОСЛІДЖЕННЯ КОЛИВНОЇ СТАТИЧНОЇ СТІЙКОСТІ У ПЕРЕТИНІ ОЕС УКРАЇНИ
Ключові слова:
електроенергетична система, перетин, коливна статична стійкість, автоматичні регулятори збудження.Анотація
Досліджено вплив на статичну стійкість ЕЕС регуляторів збудження синхронних генераторів. Наведено математичну модель, яка застосовується у Програмному комплексі аналізу стійкості складних ЕЕС розробки ІЕД НАН України для моделювання автоматичних регуляторів збудження (АРЗ). Дослідження виконано методом імітаційного моделювання, а саме, шляхом чисельних розрахунків електромеханічних перехідних процесів в ЕЕС після малого скінченного збурення. Проведені дослідження на тестовій моделі перетину Захід–Вінниця показали, що невдале налаштування АРЗ може спричинити порушення стійкості у формі автоколивань потужності по лініях перетину, програмний комплекс ІЕД НАН України АВР-74 може бути використаний для дослідження коливної статичної стійкості енергетичних об’єднань.
Посилання
[2] В. Авраменко, В. Крылов, П. Черненко, и В. Прихно, Математические модели и программные средства для решения задач автоматизированного диспетчерского управления энергосистемами. Киев, Украина: Институт электродинамики НАН Украины. 2012, 303 с.
[3] В. Авраменко Модели, методы и программные средства для расчета и анализа переходных режимов и устойчивости ЭЭС, Праці Ін-ту електродинаміки НАН України. Зб. наук. праць. № 18. с. 12-26, 2007.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 143
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, оскільки це сприяє продуктивним обмінам, а також швидшому і ширшому цитуванню опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).