ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРУ РОЗПОДІЛУ ВТРАТ ПІД ЧАС ЗАВАНТАЖЕННЯ КОНВЕЄРА

  • М. В. Печеник Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»
  • С. О. Бур’ян Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»
  • Л. М. Казьміна Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»
Ключові слова: стрічковий конвеєр, електромеханічна система, оптимальний регулятор напруги, втрати енергії, інтенсивність завантаження

Анотація

Показано актуальність дослідження змін енергетичних втрат в електромеханічній системі конвеєрів і в період їх завантаження до рівня об'ємної продуктивності, включаючи підвищення рівня їх енергоефективності, відповідно до аналізу вітчизняних і зарубіжних наукових і патентних джерел, пов’язаних з дослідженням режимів роботи безперервної транспортної системи з гнучким тяговим елементом. Розглянуто режим доставки вантажу на конвеєрну стрічку після досягнення його номінальної лінійної швидкості, тобто після перехідного процесу запуску конвеєра.

Дослідження проводилося на основі моделі багатомоторного високопродуктивного конвеєра, в якому для зниження рівня середньої напруги гнучкого елемента в замкнутому контурі один з двигунів розміщений в хвостовій частині транспортного механізму. Беручи до уваги вимоги до проектування сучасних електроприводів, розглянуто варіант використання уніфікованих електроприводів з асинхронними електродвигунами однакової потужності.

Наведено результати дослідження зміни енергії і ефективності в електромеханічній системі для двох найімовірніших варіантів завантаження стрічкового конвеєра. Розглянуто два варіанти розподілу втрат енергії, а саме: перший варіант — за відсутності регулятора напруги, який дозволяє мінімізувати втрати в електромеханічному перетворювачі, що виникають через зміни технологічних параметрів стрічкового конвеєра і другий варіант — з оптимальним регулятором напруги в структурі системи управління.

Проведено відповідний аналіз розподілу втрат для обох варіантів і визначена доцільність використання закону управління енергією, оптимального для енергоефективності приводних елементів безперервних транспортних систем.

Біографії авторів

М. В. Печеник, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»

канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу

С. О. Бур’ян, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»

канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу

Л. М. Казьміна, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»

аспірантка кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу

Посилання

В. В. Дмитриева, Разработка математической модели ленточного конвейера с двухдвигательным приводом. Москва: МГГУ, 2008 г.

B. Jeftenić, et al., "Energy efficiency in transportation of bulk material with frequency controlled drives," in 14th International Power Electronics and Motion Control Conference EPE-PEMC 2010, Ohrid, Macedonia, pp. T5 105-113, 2010.

М. В. Печеник, С. О. Бур’ян, та Л. М. Наумчук, «Дослідження енергоефективних режимів роботи багатодвигунного стрічкового конвеєра», Технічна електродинаміка, № 3, c. 82-84, 2016.

С. О. Бур’ян, та Л. М. Наумчук, «Дослідження енергоефективності електромеханічної системи автоматизації конвеєрної установки при варіаціях моменту навантаження», в Електромеханічні та енергетичні системи, методи моделювання та оптимізації. Збірник наукових праць ХІІ Міжнародної науково-технічної конференції молодих учених і спеціалістів у місті Кременчук. 10-11 квітня 2014 р., Кременчук, КрНУ, с. 69-70, 2014.

W. Leonhard, Control of Electrical Drives. Berlin: Springer, Verlag, 420 p., 1996.

М. В. Печеник, С. О. Бур’ян, та Л. М. Наумчук, «Дослідження втрат енергії в електромеханічній системі конвеєра при плавній зміні навантаження», Електромеханічні і енергозберігаючі системи. Щоквартальний науково-виробничій журнал, № 2/2015 (30), с. 67-73, 2015.

Переглядів анотації: 202 Завантажень PDF: 60
Опубліковано
2018-04-27
Як цитувати
[1]
М. Печеник, С. Бур’ян, і Л. Казьміна, ДОСЛІДЖЕННЯ ХАРАКТЕРУ РОЗПОДІЛУ ВТРАТ ПІД ЧАС ЗАВАНТАЖЕННЯ КОНВЕЄРА, Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 2, с. 63-67, Квіт 2018.
Номер
Розділ
Енергетика та електротехніка

Завантаження

Данные скачивания пока не доступны.