АВТОРЕГРЕСІЙНІ МОДЕЛІ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЗРУЙНОВАНОЇ ВІЙНОЮ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.31649/1997-9266-2024-176-5-6-15Ключові слова:
електроенергетика України, план відновлення, воєнне сьогодення, детерміновані моделі процесів, внесення стохастичності, білий шум, авторегресійні моделіАнотація
Запропоновано спосіб корекції плану відбудови та розвитку електроенергетики України, розробленого в роботі «Національна рада з відновлення України. Проект Плану відновлення України. Розділ «Енергетична безпека», 2022», до умов, що виникли після бомбардувань об’єктів української електроенергетичної структури російськими агресорами. Синтезовано первинні детерміновані та скореговано математичні моделі, які враховують стан електроенергетики України, що мав місце в дні написання цієї роботи. Оскільки ідея використовувати замість скоригованих математичних моделей авторегресійні моделі була лише озвучена в роботі «Синтез математичних моделей процесу відновлення та розвитку електроенергетики України, наближених до реалій воєнного сьогодення» [1] і записана лише в загальній постановці, то через рік після написання цієї роботи, що пройшов у вирі війни України з російськими окупантами, українська електроенергетична структура зазнала додаткових руйнувань, тож виникла необхідність в синтезі авторегресійних моделей в завершеній формі, готовій для використання інженерами-електриками в проєктній роботі. Тож в цій роботі синтезовано авторегресійні моделі процесів відновлення та розвитку електроенергетики України, адаптовані до реалій воєнного сьогодення, і здійснено обґрунтування вибору класу авторегресій, їхнього порядку та діапазонів генерації імпульсів «білого шуму», якими деформуються детерміновані базові математичні моделі.
Посилання
Б. І. Мокін, Д. О. Шалагай, «Синтез математичних моделей процесу відновлення та розвитку електроенергетики України, наближених до реалій воєнного сьогодення», Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 6, с. 42-47, 2023. https://doi.org/10.31649/1997-9266-2023-171-6-6-13 .
Національна рада з відновлення України. Проект Плану відновлення України. Розділ «Енергетична безпека», 2022. 164 с. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/recoveryrada/ua/restoration-and-development-of-infrastructure.pdf .
Ольга Буславець, Результати споживання електроенергії за 2022 рік. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.facebook.com/olhabuslavets/posts/pfbid0jCwzcCNaLCCHx93MMeRv9KLs7Tn8Fny7wJWwffZSzgoYJq7pCbVgNKz9ttZGwWPl . Дата звернення: 17.02.2024.
Б. І. Мокін, В. Б. Мокін, і О. Б. Мокін, Функціональний аналіз, адаптований до прикладних задач в галузі інформаційних технологій. Вінниця, Україна: ВНТУ, 2020, 192 с. ISBN 978-966-641-796-4.
Б. І. Мокін, В. Б. Мокін, і О. Б. Мокін, Навчальний посібник по опануванню студентами способів розв’язання задач з функціонального аналізу мовою Python. Частина 2. Вінниця, Україна: ВНТУ, 2023, 144 с. ISBN 978-966-641-926-5.
##submission.downloads##
-
pdf
Завантажень: 0
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, оскільки це сприяє продуктивним обмінам, а також швидшому і ширшому цитуванню опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).