МЕТОД ЗМЕНШЕННЯ ТЕМПЕРАТУРНОГО ДРЕЙФУ СТРУМУ ЗСУВУ НУЛЯ У ДВОТАКТНИХ ПІДСИЛЮВАЧАХ СТРУМУ
Ключові слова:
температурний дрейф, струм, напруга, двотактний симетричний підсилювач струмуАнотація
Запропоновано метод зменшення температурного дрейфу струму зсуву нуля у двотактних підсилювачах струму, що базується на введенні структурної надлишковості в електронні пристрої, зокрема, в перетворювачі струм–напруга, побудовані на двотактних підсилювачах струму. Проаналізовано побудову двотактних симетричних підсилювачів струму, що застосовуються для побудови перетворювачів аналогових сигналів на базі методу зменшення температурного дрейфу та вхідного струму. Розглянуто запропоновані схеми двотактних симетричних підсилювачів струму, зменшено вплив вхідного струму. Отримано аналітичні вирази, що визначають складові вихідних струмів вхідного двотактного каскаду. Наведено і проаналізовано функціонування схеми блоків балансування і підсилення струмів двотактних симетричних підсилювачів струму, що використовуються у проміжних та підсилювальних каскадах двотактних симетричних підсилювачів струму. Виведено аналітичні співвідношення для розрахунків малосигнальних коефіцієнтів підсилення струму та коефіцієнта передачі в режимі балансу. Крім цього, отримано вирази для коефіцієнтів підсилення, наведено також залежності, що демонструють змінення загального коефіцієнта передачі в межах діапазону вихідного сигналу. Проаналізовано похибки лінійності, що виникають внаслідок цих змін. Здійснено схемотехнічне моделювання наведеного перетворювача струм–струм, струм–напруга, побудованого із застосуванням інтегральних транзисторів. Надано рекомендації щодо побудови на базі цих двотактних симетричних підсилювачів струму перетворювачів струм–струм та напруга–струм, що дає можливість використовувати їх в багатоканальних аналого-цифрових перетворювачах. Здійснено порівняльний аналіз деяких варіантів реалізації вказаного методу для випадку застосування ДППС без підсилення, і з підсиленням струму у вхідному каскаді.
Посилання
О. Д. Азаров, та С. В. Богомолов, Основи теорії високолінійних аналогових пристроїв на базі двотактних підсилювальних схем. Вінниця, Україна: УНІВЕРСУМ, 2013, 142 с.
О. Д. Азаров, М. Ю. Теплицький, та Н. О. Біліченко, Швидкодійні двотактні підсилювачі постійного струму з балансним зворотним зв’язком. Вінниця, Україна: ВНТУ, 2016, 136 с.
Л. И. Ридико, «Прямой цифровой синтез частоты,» Компоненты и технологии, № 1, с. 1-5, 2001.
О. Д. Азаров, та М. Ю. Теплицький «Метод неперервного коригування струму зсуву нуля двотактних підсилювачів постійного струму,» Вісник Вінницького політехнічного інституту, № 1, с. 129-135, 2015.
В. Г. Манжула, Н. Н. Прокопенко, и А. И. Серебряков «Компенсация напряжения смещения нуля операционных усилителей с несимметричным включением активной нагрузки,» Науч.-техн. ведомости СПбГПУ. Информатика, телекоммуникации, управление, № 3, с. 196-200, 2010.
Г. И. Волович, Схемотехника аналоговых и аналого-цифровых электронных устройств. Москва, Росиия: ДМК Пресс, 2015, 528 с.
О. Д. Азаров, С. Ш. Кацив, В. А. Гарнага, та С. В. Богомолов, «Моделі АЧХ і ФЧХ інтегральних біполярних транзисторів на основі схем заміщення з керованими генераторами струму,» Проблеми інформатизації та управління, Київ, № 4 (28), с. 5-15, 2009.
О. Д. Азаров, В. А. Гарнага, та В. Є. Яцик, «Аналіз статичних характеристик біполярних транзисторів із використанням керованих і функціональних генераторів струму,» Проблеми інформатизації та управління, Київ, № 1 (37), с. 5-12, 2012.
А. Д. Азаров, и В. А. Гарнага, «Систематизация балансных двухтактных усилителей постоянного тока по критерию входного сопротивления,» Проблемы управления и информатики, Киев, № 5, с. 115-122, 2016.
В. Л. Шило, Линейные интегральные схемы в радиоэлектронной аппаратуре. Москва, Росиия: Советское радио, 1979, с. 78.
Alan B. Grebene, Bipolar and MOS analog integrated circuit design. New Jersey: John Wiley & Sons Technology & Industrial Arts, 2002, 912 p
А. Б. Гребен, Проектирование аналоговых интегральных схем. Москва, Росиия: Энергия, 1976, 256 с.
##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 289
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, оскільки це сприяє продуктивним обмінам, а також швидшому і ширшому цитуванню опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).