ВИКОРИСТАННЯ ГЛИНИСТИХ СОРБЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ В ТЕХНОЛОГІЯХ ВИРОБНИЦТВА КАУЧУКІВ
DOI:
https://doi.org/10.31649/1997-9266-2022-161-2-23-27Ключові слова:
каучук, наповнення, монтморилоніт, іони важких металівАнотація
Розглянуто питання підвищення рівня екологічної безпеки очищення стічних вод промислового виробництва від іонів важких металів шляхом використання природного та модифікованого бентоніту.
Проведено дослідження використання відпрацьованого бентоніту в процесах наповнення полімерів.
Метою роботи є дослідження впливу наповнювачів на хід зшивання та функціональні властивості вулканізованих еластомірних сумішей. Випробувані композиції включали хлоропреновий каучук і хлорсульфований поліетилен. Як речовину для зміцнення використано нанонаповнювачі. Як нанонаповнювач використано монтморилоніт, та відпрацьований монтморилоніт, насичений іонами купруму.
Отримані значення об’ємного рівноважного набухання вказують, що суміші CR/SBR/Cu2O, які містять додатково іони купруму у наповнювачі, більш зшиті та менше набухають в толуені.
За результатами фізико-механічний випробувань та досліджень полімерів після термоокислювального старіння визначено, що варіант 4 ближчий за значеннями до варіанта 3 (для наповнення використано невідпрацьований модифікований монтморилоніт). Апріант зразків 4, що містить відпрацьований бентоніт у кількості 5 м.ч., отримав найвище значення модуля пружності ΔG'= 1,971 МПа, тобто має найрозгалуженішу структуру наповнювача.
Всі виготовлені матеріали CR/SBR/Cu2O, належать до негорючих матеріалів, про що свідчать значення кисневого індексу, які перевищують 30 %.
Посилання
Myroslav Malovanyy, Oleg Blazhko, Halyna Sakalova, and Tamara Vasylinych, “Ecological Aspects of Clay Sorption Materials Usage in Leather and Fur Production Technologies,” Materials Science Forum, 2021, т. 1038, pp. 276-281.
Г. В. Сакалова, Т. М. Василінич, Г. Д. Петрук, і І. А. Трач, Оцінка ефективності використання відпрацьованого глинистого сорбенту, колективна моногр. «Сталий розвиток: захист навколишнього середовища. Енергоощадність. Збалансоване природокористування». Львів: ТзОВ "ЗУКЦ", 2020, 649 с, с. 364-376.
M. Sakalowa, “Dualistyczne napełniacze i ich wpływ na sieciowanie i właściwości mieszanin elastomerowych,” Praca inżynierska wykonana na Politechnice Łódzkiej. Łódź. 2019. 56 s.
J. Pagacz, i K. Pielichowski, Modyfikiacja krzemianów warstowych do zastosowań w nanotechnologii. Kraków: Politechnika Krakowska, 2007, 230 s.
##submission.downloads##
-
pdf
Завантажень: 86
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, оскільки це сприяє продуктивним обмінам, а також швидшому і ширшому цитуванню опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).