ВІЛЬНА КОНВЕКЦІЯ — ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГУЛЯРНОГО ТЕПЛОВОГО РЕЖИМУ В РІЗНИХ ШАРАХ ПО ВИСОТІ РІДИНИ

Автор(и)

  • О. В. Власенко Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  • С. Й. Ткаченко Вінницький національний технічний університет

DOI:

https://doi.org/10.31649/1997-9266-2023-166-1-29-34

Ключові слова:

темп охолодження (нагрівання), регулярний тепловий режим, термопара, надлишкова температура

Анотація

Досліджено темп охолодження (нагрівання) дослідних рідин окремо для п’яти термопар, розташованих на різній висоті експериментального зонду.

Дослідження проведено на експериментальному стенді в системі «навколишнє середовище І — тіло ІІ», де «навколишнє середовище І» — це вода, а «тіло ІІ» — досліджуване рідинне середовище в тонкій металевій циліндричній оболонці в умовах вільної конвекції.

Вивчено темп охолодження (нагрівання) для дослідних рідин: вода, соняшникова олія, гліцерин дис­тильований.

Проаналізовано процеси охолодження (нагрівання) за умов вільної конвекції нестаціонарного теплообміну. Дослідження проведено на експериментальному стенді, який складається із зовнішньої металевої посудини, в якій знаходиться навколишнє середовище з температурою t1, внутрішньої металевої циліндричної посудини, в якій знаходиться дослідне рідинне середовище з температурою t2. Відповідно в гарячу та холодну рідини розміщували зонди з п’ятьма термопарами для вимірювання значень температур у фіксований час

Нестаціонарні процеси теплопровідності відбуваються за нагрівання або охолодження тіл, речовин, газових середовищ і супроводжуються зміною ентальпії. Нестаціонарний та стаціонарній процеси нагрівання тіла за рахунок внутрішнього джерела теплоти, електричного нагрівача досліджено в лабораторних умовах, визначено теплофізичні властивості матеріалів, тіл речовин, де охолодження відбувалося за рахунок навколишнього повітря.

Аналіз надлишкової температури, проведений окремо для кожної термопари, розміщеної по висоті циліндричного об’єму, показує, що зберігається лінійність залежності Ln ϑ = f(τ), при цьому проявляється вплив вільної конвекції на величину m. Величина m залежить від висоти шару рідини, в якому вимірюється температура.

Біографії авторів

О. В. Власенко, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

науковий співробітник кафедри теплової та альтернативної енергетики

С. Й. Ткаченко, Вінницький національний технічний університет

д-р техн. наук, професор, професор кафедри теплоенергетики

Посилання

Г. М. Кондратьев, Регулярный тепловой режим. М.: Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1954, 408 с.

В. А. Осипова, Экспериментальное исследование процессов теплообмена, М. П. Вукалович, Ред.. М-Л : Энергия, 1964.

В. П. Исаченко, В. А. Осипова, и А. С. Сукомел, Теплопередача, учеб. для вузов, изд. 3-е, перераб. и доп. М.: Энергия, 1975, 488 с.

С. Й. Ткаченко, О. В. Власенко, і В. О. Задоян, «Темп охолодження (нагрівання) соняшникової олії в різних шарах по висоті циліндричного об’єму,» у Тези наук.-техн. конф. підрозділів Вінницького національного технічного університету (НТКП ВНТУ). Факультет будівництва, теплоенергетики та газопостачання, 2021.

С. Й. Ткаченко, і О. В. Власенко, «Темп охолодження (нагрівання) рідинних середовищ з різними значеннями коефіцієнтів теплопровідності і теплоємності,» у Тези наук.-техн. конф. підрозділів Вінницького національного технічного університету (НТКП ВНТУ). Факультет будівництва, теплоенергетики та газопостачання, 2021.

С. Й. Ткаченко, і Н. В. Пішеніна, Нові методи визначення інтенсивності теплообміну в системах переробки органічних відходів, моногр. Вінниця, Україна: ВНТУ, 2017, 148 с.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 55

Опубліковано

2023-02-28

Як цитувати

[1]
О. В. Власенко і С. Й. Ткаченко, «ВІЛЬНА КОНВЕКЦІЯ — ДОСЛІДЖЕННЯ РЕГУЛЯРНОГО ТЕПЛОВОГО РЕЖИМУ В РІЗНИХ ШАРАХ ПО ВИСОТІ РІДИНИ», Вісник ВПІ, вип. 1, с. 29–34, Лют. 2023.

Номер

Розділ

Енергетика, електротехніка та електромеханіка

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

<< < 1 2 3 4