Аналіз алгоритмів розв'язання систем жорстких диференціальних рівнянь у пакетах моделювання систем автоматичного керування

Автор(и)

  • С. М. Москвіна
  • Т. О. Голубєва

Ключові слова:

система диференціальних рівнянь, пакет моделювання, автоматичне керування

Анотація

Проведено порівняльний аналіз наявних чисельних методів розв'язання систем жорстких диференціальних рівнянь, які, як правило, використовуються для опису математичних моделей динаміки систем автоматичного керування. Розглядаються як явні, так і неявні методи такі, як метод Рунге-Кутта, методи Гіра, методи з автоматичною зміною кроку, з метою оцінки ефективності їх використання в пакетах моделювання систем автоматичного керування. Наведено результати експериментального дослідження систем жорстких диференціальних рівнянь. Запропоновано алгоритм розв'язання систем жорстких диференціальних рівнянь, що використовує автоматичну зміну кроку та сортування значень розв'язку, що дозволяє розв'язати поставлену у роботі проблему.

##submission.downloads##

Переглядів анотації: 102

Опубліковано

2010-11-12

Як цитувати

[1]
С. М. Москвіна і Т. О. Голубєва, «Аналіз алгоритмів розв’язання систем жорстких диференціальних рівнянь у пакетах моделювання систем автоматичного керування», Вісник ВПІ, вип. 2, с. 21–25, Листоп. 2010.

Номер

Розділ

Автоматика та інформаційно-вимірювальна техніка

Метрики

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають