Буттєва та категоріальна ідентифікація духовності в педагогіці України на рубежі ХХ століття
Ключові слова:
дух, духовність, генеза, трансцендентність, істина, добро, краса, релігійна парадигма духовності, національна парадигма духовності, самотворчість, комунікативність, вихованняАнотація
Зроблена спроба дослідження проблеми генези поняття «духовність» в педагогіці кінця ХІХ — початку ХХ століття. Проаналізовано погляди відомих вітчизняних педагогів досліджуваного історичного періоду на питання сутності та змісту духовності. Акцентується увага на прискорені трансформації теорії та духовної практики українського народу, на посиленні «національної складової» розвитку та актуалізації духовності.##submission.downloads##
-
PDF
Завантажень: 94
Переглядів анотації: 128
Опубліковано
2010-11-12
Як цитувати
[1]
М. Д. Прищак, «Буттєва та категоріальна ідентифікація духовності в педагогіці України на рубежі ХХ століття», Вісник ВПІ, вип. 4, с. 104–109, Листоп. 2010.
Номер
Розділ
Стратегія, зміст та нові технології підготовки спеціалістів з вищою технічною освітою
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, згодні з такими умовами:
- Автори зберігають авторське право і надають журналу право першої публікації.
- Автори можуть укладати окремі, додаткові договірні угоди з неексклюзивного поширення опублікованої журналом версії статті (наприклад, розмістити її в інститутському репозиторії або опублікувати її в книзі), з визнанням її первісної публікації в цьому журналі.
- Авторам дозволяється і рекомендується розміщувати їхню роботу в Інтернеті (наприклад, в інституційних сховищах або на їхньому сайті) до і під час процесу подачі, оскільки це сприяє продуктивним обмінам, а також швидшому і ширшому цитуванню опублікованих робіт (див. вплив відкритого доступу).